3/7/21

Program

10:00 • Hmyzí hotel Bzzz (FysioART)
11:00 O kóče a pséku (Divadlo Buřt)
13:00 • Hnízdo na nitkách (FysioART)
14:30 • Chytej Ušima (hudební divadlo)
16:00 Vlez v les (Feel the Universe Circus Company)
18:00 •
Bombarďák (koncert)

Doprovodný program

Pohybový workshop k Hnízdu na nitkách (FysioART)
 • 14:00 • 

Akční malba pro děti (Eliška Brtnická)
 • 17:00 •

Laboratoř Nebe (Sladovna Písek)
 • 12:00 • 17:00 •

MODERUJE RADEK POKORNÝ

Bombarďák

… A TO JE CO?

Koncert pro děti plný divokých písní a ztřeštěných tanečků okořeněných interaktivní komunikací s dětským divákem. Skvěle přijímaný koncert je určen dětem, ale nudit se nebude ani dospělý doprovod.

Bombarďáka stvořili
hudba: Michal Dalecký, Filip Nebřenský, Matěj Pospíšil
texty písní: Jiří Jelínek

Bombarďáka hrají: Jiří Jelínek, Michal Dalecký, Filip Nebřenský nebo Matěj Pospíšil

Vlez v les

Feel the Universe Circus Company

Každý z nás občas touží být jen tak někde v lese, procházet se po vlhkých mechových polštářích, vdechovat mlhu a sledovat zvířecí říši. Třeba tam zůstat tak dlouho, že by lesním stvořením mohl i rozumět, nebo se jedním z nich stát. Vydat se na cestu fantazie, kde jako v bajkách zvířata promlouvají k lidem nebo mají dokonce lidskou duši.

Přirozenost a síla přírodních živlů ve své tajemnosti i kráse. Další představení mladé skupiny Feel The Universe inspirované poetikou bajky, okořeněné řemeslností cirkusových technik, výtvarného umění a živé hudby. Procházka lesem pro celou rodinu a živočichy všeho druhu.

Nový cirkus, zvířecí masky a akrobacie inspirovaná charakterem zvířat. Přirozenost a síla přírodních živlů ve své tajemnosti i kráse. Další představení mladé skupiny Feel The Universe inspirované poetikou bajky, okořeněné řemeslností cirkusových technik, výtvarného umění a živé hudby.

Procházka lesem pro celou rodinu a živočichy všeho druhu.

Tvůrčí tým: Alžběta Tichá, Dorota Krátká, Adam Krátký a Jan Jirák

Hudba: Jan Machovec

Vhodné pro děti od 5 let.

Hnízdo na nitkách

FysioART

Nonverbální, interaktivní, novocirkusové představení pro děti i rodiče propojuje vzdušnou akrobacii s fyzickým divadlem.

Jaké to je vylíhnout se z vajíčka a poprvé uvidět svět? A jaké to je objevit v sobě touhu naučit se létat? Hnízdo na nitkách je fyzickou bajkou o odvaze opustit bezpečnou máminu náruč, vylétnout z hnízda – vzlétnout za svým snem. Ptačí mládě vypráví o světě zvířat, o překonávání nebezpečí a o bezmezné mateřské lásce. Po představení navazuje dílna, ve které děti mohou zjistit, že když chtějí, tak mají také křídla. 

Jak se povznést nad nebezpečím? Sebrat odvahu, rozběhnout se ze všech sil a roztáhnout křídla…a vyletět z hnízda.

Hnízdo na nitkách propojuje vzdušnou akrobacii, fyzické divadlo, manipulaci s předměty, animované projekce a dětem nabízí vstoupit do příběhu, v němž mateřská láska a dětská zvídavost vítězí.

Délka představení 45 minut + navazující pohybová a výtvarná dílna.

Vhodné pro děti od 3 let.

Chytej Ušima

Divadelní kapela pro děti a jejich rodiče  

Vystoupení hudební skupiny s texty pro děti, komponované do loutkového příběhu skřítka, který se vydal na cestu do světa. Tam potkává přátele a s nimi zažívá dobrodružství, která jsou obsahem textů písní. Ryby, které touží po výletu do města, moucha, která si myslí, že je slon, prasátko na útěku, či zmatený medvěd, který nechal hlavu ve sklenici medu. Nakonec skřítek najde ve světě paní skřítkovou. Seznámení spolu oslaví šiškovou zmrzlinou. Dvanáct písní uzavírá uspávanka.

Hmyzí hotel Bzzz

FysioART

Divadelní výprava v česko-německé koprodukci za malinkatými, v přírodě sotva viditelnými, zvířátky je určena nejmladším divákům a jejich průvodcům. Co natropí jeden komár ve stanu? Platí pravidlo, že čím roztomilejší housenka, tím krásnější motýl? Jak bzučí omylem spolknutá moucha v břiše? Dá se navštívit mravenčí továrna? Do hmyzích i lidských domečků nakukují všelijací červíci, mušky, včelky, mravenci, housenky, a dokonce i jedna sluníčkem zezlátlá píďalka.

Představení je nahlédnutím do světa hmyzích hrdinů, do trávy a úzkých chodbiček, pod kůru stromů i kameny. Zve malé diváky na rozkvetlou louku zrána a také v noci. Motivuje je k hledání vztahu k přírodě a hmyzím tvorům, jejichž schopnosti jsou mnohdy neuvěřitelné.

Specificky vystavěná inscenace pro batolata podporuje smyslové vnímání, cílí na rozvoj představivosti a probuzení zájmu o estetické aktivity. Dále podprahově rozvíjí základy řeči, pracuje s rezonancemi a vibracemi, s kontrasty a barvami a seznamuje děti s přírodními materiály a různými druhy vláken. S velkou citlivostí pak zapojuje zvuky a autorskou hudbu, světlo, pohyb a hmyzí dotek.

Námět: Hana Strejčková
Tvorba a interpretace Hana Strejčková a Heda Bayer
Spolupráce: Katarína Hudačková
Hudba a zvuk Michal Müller
Projekce Filip Novák, Anastasia Stročkova
Výprava Hana Strejčková
Textilní design Heda Bayer
Světlo Jiří „Zewll“ Maleňák, Tomáš Strejček, Verena Russell
Výtvarné konzultace Ludmila Šikolová
Produkce FysioART
Koprodukce Taupunkt e.V.
Za finanční podpory Česko-německý fond budoucnosti, Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha
 
Vhodné pro děti 0-3 roky

O kóče a pséku

Divadlo BUŘT

Byl jednou jeden domeček a ten byl ze samých puntíků. Bydlela v něm kočička a pejsek, ale tomu se nikdy z vyhřátého pelíšku nechtělo. A tak z toho byla kočička trochu až hysterická. No jo, ale co když máte narozeniny a zapomněli jste svému blízkému koupit dárek? Jasně! Upečte mu dort! Z čeho? A jak?
To se dozvíte v naší klauneriózně-papetózní-férii.
Haf, mňau! Jdeme na to! Pozor!!! Zlý pes !!!
 
(pohádka na motivy Josefa Čapka)
 
Hraje: Radek D. Pokorný
 
Divadlo Buřt je divadlo jednoho, někdy i více herců (nejčastěji dvou).
Má ambici především bavit a hrát pro diváky všech věkových kategorií, tedy i pro dospělé děti. Takzvaně „buřtit“ začalo zhruba před deseti lety a od té doby to s ním jde, co svět světem je, od desíti ku dvaceti. Je to divadlo převážně pouliční, méně vážné,
s loutkou, ale hlavně, a to si podtrhněte, hraje s divákem.
Buřtipáni a Buřtipaní přistupte blíže divadlo Vás slíže!

Akční malba pro děti

Eliška Brtnická

Na začátku se rozhýbáme a spontánně si zatančíme. Poté se namočíme do barvy a pokusíme se pohyb otisknout na papír. Malovat budeme dle zájmu také házením balonky nebo jízdou na dětské motorce, případně bagrem. Následovat bude tanec pod proudem vody. Vzniklé malby si můžete vzít domů nebo jimi obdarovat prarodiče.
Temperová barva je zdravotně nezávadná, ředitelná vodou, smyvatelná a částečně pratelná, přesto doporučujeme přijít ve starém oblečení, které můžete zničit.
 

Eliška Brtnická  je performerka, choreografka, dramaturgyně a režisérka. Vystudovala obor nonverbální divadlo na pražské HAMU, kde v loňském roce dokončila doktorské studium zaměřené na současný cirkus. V roce 2010 založila soubor Cirkus Mlejn, pod jehož jménem vytváří své projekty. V roce 2017 absolvovala na prestižní francouzské cirkusové škole CNAC v Châlons-en-Champagne celoroční kurz cirkusové dramaturgie. Působí také jako dramaturgyně mezinárodního festivalu Fun Fatale. Její sólo Enola mělo premiéru v roce 2016 v Praze a bylo zahrnuto do Top 50 Czech Performance Collection.

Zúčastnit se může max. 20 dětí, proto doporučujeme včasnou registraci. Brzy zveřejníme detaily. Sledujte naše stránky a Facebook.
 
Vhodně po všechny věkové kategorie.

Laboratoř Nebe

Sladovna Písek

 Adam Langer
 
Jak to vlastně tenkrát bylo s tím nebem? Nemají v tom prsty mravenci? Co byste chtěli v nebi najít vy? Pojďte si vytvořit svůj vlastní kousek nebe a když budeme mít štěstí, třeba nám vznikne nebe společné. 
 
Interaktivní kreativní scénografická laboratoř jejíž výsledek je v rukou účastníků. Budeme společně vyprávět příběhy a vytvoříme si vlastní nebe.
 
Sladovna Písek je největší galerií pro děti a jejich dospělé v ČR. Hlavní dramaturgickou osou je programový koncept „Galerie hrou“. V něm se opíráme o to, co je pro rozvoj každého dítěte klíčové, a to je hra a prožitek. 
 
Laboratoře se může zúčastnit omezený počet dětí, proto doporučujeme včasnou registraci. Brzy zveřejníme detaily. Sledujte naše stránky a Facebook.
 
Doporučeno pro děti od 5 let.